DOPRAVA ZADARMO NA VŠETKY OBJEDNÁVKY. OBJEDNAJTE SI TERAZ!

Mena:

Vlastnosti Korkového Materiálu

Korkový dub je jediný druh duba vo svete, ktorý vyrába taku hrubu kôru s jednorodou štrukturou, ktorá samostatne narasta pri vytvoreni nového tkaniva. Kôra tohto stromu, ktorá sa obvykle pomenuva ako korková, je mrtve tkanivo, ktoré sa ustavične formuje počas života týchto stromov a to tak, že sa zväčšuje priemer ich kmeňov a vetiev. Mikroskopicky viditeľné tkanivo obsahuje zatvorené mrtvé mikrobunky v tvare štrnasť rohových viacuholnikov a medzibunkovým priestorom ktorý je vyplnený plynovou zmesou. Podľa svojho obsahu je skoro identický vzduchu okolitého prostredia stromu. V 1 cm3 tohto tkaniva je viac ako 40 milionov takých štrnásťrohových buniek. Chemický obsah korku: suberin (45%), legniny (27%), celuloza a polisacharidy (12%), tkaniva (6%), vosk (5%), a iné (5%).

Ľahký. Vzduch, zatvorený v mikrobunkách, obsahuje 90% objemu a okolo 50% jeho hmoty vd’aka čomu jeho hmota je od 190 do 250 kg/m3. Takže tento materiál je päť krát ľahši ako voda, ako už vieme nevstrebáva vodu preto je skoro netopiteľný.

Nepripustný pre tekutinu a plyn. Za túto vlastnosť korok zavd’ačuje v obsahu suberin. Jeho obsah v hmote je od 39 do 45% korkovéj hmoty. Táto látka má vlastnosti hydrofobnej štruktúry, okrem toho, upevňuje korok a termoizoluje ho.

Neutrálny. Korok je chemicky neutrálny. Jeho štruktúra nie len neprepušťa tekutiny a plyny ale aj pri kontakte s nimi nevyvoláva chemicke reakcie a nezničuje sa. Korok uchováva neutrálnosť chute a vône a nevstrebáva iné vône.

Odolný k biologickej korozii. Táto korozia vzniká kôli zvlhčeniu a podmienok ktoré spôsobuju hnijuce procesy. Zvyšenej odolnosti k hneniu zavd’ačuje tomu, že neobsahuje v tkanivách bielkoviny ktoré spôsobuju rozkladávanie. Je odolný k plesniam a je antimykotycký. Jeho povrch a štrukrúra nevytvára podmienky pre plesne a preto sa neusadáva.

Výborná teploizolácia. Koeficient teploprevodnosti tohto materiálu je 0,037-0,040 W/(mK). Spolu s týmito vlastnosťami je potrebné upútať svoju pozornosť na veľmi vysoký činiteľ vylučovacieho tepla. Tento činiteľ sa prenáša na teplovú inerciu korku. Na rozdiel od iných materiálov uchováva izolačné vlastnosti pri veľkých rozdieloch teploty. V tomto bode je oveľa učinnejši v porovnani z penoplastom, ktorý pod vplyvom vysokej teploty sa vyparuje. Kvôli slabemu teploprepusteniu korok je vždy prijemný na dotyk, neprepušťa a nepohlcuje teplo nášho tela. Tento materiál tiež má vlastnosti stabilizácie teploty a vlhosti vzduchu.

Výborná zvuko a vybroizolácia. Korok je schopný pohlcovať od 30 do 70% zvukov v hraniciach od 400 do 4000Hz. Štruktúra korku a jej elastickosť umožňuje pohltiť vzduchové a úderove zvuky a eliminovať zony akustických mostikov. Korok vd’aka svojej špecifickej štruktúre pohlcuje vzduchové a vibračné vlny (neprenáša údery, amartizuje ich).

Ohneodolný. Korok má ohneodolnosť v eurotriede E. Táto výnimočnosť záleži od mnohých faktorov. Obvykle korkové listy, z ohľadom na vysokú teplovu inerciu sú ohneodolné.

Elastický a ohybný. Bunkové obaly korku sú veľmi ohybné, vd’aka čomu uchováva ohybnosť a elastickosť, po stlačeni zanecháva prvotný stav.

Antielektrostatickosť. Korkový povrch nehromaždi elektorostatickosť, inými slovami, korok sa neelektrizuje preto nepriťahuje a nepohlcuje prach. Korkové povrchy sa jednoducho uchovávaju v čistote. Pre alergikov a asmatikov použitie korku v priestorach ktore použivaju, znamená obmedzenie kontaktu s alergenami. Korok je dlhoveký. Korok patri k dlhovekým organickým materiálom. Prakticky nestarne a bez ohľadu na roky aj bez ochrannej vrstvy nestráca svoje vlastnosti a niektore druhy prostredia ho môžu aj konzervovať (napriklad morská voda).

Jednoduchý v použiti. Korok sa jednoducho vypracuje predmetami pre rezanie. Dobre sa pripevňuje k nerovným povrchom lebo prispôsobuje svoju formu. Má dobré adhezijne vlastnosti, vd’aka čomu sa jednoducho lepi k rôznym povrchom.

Neškodi zdraviu. Tento materiál je bezpečný pre zdravie. Je netoxický ani pri kontakte z pokožkou ani v prípade náhodneho popadávania do traviaceho traktu. Nevyvoláva alergiu. Nedráždi sliznicu oka, nosa a dýchacich ciest.

Bezpečný pre okolité prostredie. Korok je surovina ktora pochádza zo samoregenerujucich stromov, preto jeho použitie neohrozuje okolité prostredie.

Odolný k mechanickým poškodeniam. Výrobky z korku majú vysokú mechanickú odolnosť a sú schopné uchovávať mechanické vlastnosti v teplotách od -80C do 140C.
BEZPEČNÉ PLATBY
DOPRAVA VŽDY ZADARMO
Najvyššia kvalita
Záruka spokojnosti