DOPRAVA ZADARMO NA VŠETKY OBJEDNÁVKY. OBJEDNAJTE SI TERAZ!

Mena:

Použitie Korku

Korok je známa surovina z dávnych čias. Ešte v treťom tisicroči pred našim letopočtom korok použivali v Číne, Egypte, Persku a Babilone ako materiál pre rybárstvo. V hrobkách faraonov boli nájdene časti korku, ktore sa dobre uchovali do dnešnej doby, ktoré zabezpečovali teplovu stabilizáciu múmie. V Starovekom Ríme v 4 storoči pred našim letopočtom. Vyrábali z nej korky pre sudy z vinom a maslom, dámsku obuv, z korku robili strešné krytia.

Ale najviac si vážili korok v antyckom svete pre jej hermetickosť. O tom, že hustota korku bola výborna svedčia aj vykopávky. Nájdená v minulom storoči v Efezii amfora 1 storočia pred našim letopočtom, zapichnutá korkom, preležala viac ako 20 storoči ale pritom bola naplnená vinom. V rujinách Pompejov, ktorý boly zničený, archeologovia vykopali zatvorené korkami amfory, plné vína. Tieto príklady dokazujú dlhovekosť tohto materiálu bez ohľadu na účinok iných faktorov: mikroorganyzmi ktoré sa nachádzaju v pôde, morská voda a podobne.

V dnešnej dobe izolačné a germetyzujuce vlastnosti korku najviac sa preukazali vo vinárstve, kde sa použiva viac ako 80% svetovej výroby, najčastejšie sú to najcennejšie druhy. Ostatné 20% trhu korku spotrebuvaju oblasti: stavebná, rybárska, športová, výroba tovarov pre dom a kanceláriu (skryne z korku), plavajuceho vodného zariadenia (korkové guľky), rybárstvo, vodná doprava (pre označenie vodných ciest), vodná záchranna služba, letectvo vzduchoplávanie, výroba hudobných strojov, obuvi a nábytku, podobne.
BEZPEČNÉ PLATBY
DOPRAVA VŽDY ZADARMO
Najvyššia kvalita
Záruka spokojnosti