DOPRAVA ZADARMO NA VŠETKY OBJEDNÁVKY. OBJEDNAJTE SI TERAZ!

Mena:

Korkové podložky

Korkové podložkyHľadáte najlepšiu podložku pod laminát?

Korková podložka je bezkonkurenčný produkt premium triedy, ktorý zabezpeči výbornu akustickú a teplovu izoláciu pre všetky druhy plávajucej podlahy. Výborne pohlcuje vzduchové zvuky ktoré sa širia v priestore počas použitia podlahy, vd’aka čomu vzniká zvýšenie pohodlia. Efektivne vyrovnáva drobné nerovnosti základu pod pokrytie a tak zväčšuje jeho odolnosť a dlhovekosť. Podlaha je tichšia, teplejšia a prijemnejšia. Izolačné podložky z praveho korku pod laminát nemaju termin použitia preto zaručujeme že budu slúžiť oveľa dlhšie ako samotná podlaha.

Vyrába sa podľa identickej technologii ako štandartný korkový rolek prostrednictvom spojenia prirodnej korkovej omrvinky s ekologickou spojovacou látkou. Rozdiel je len v tom, že s cieľom zlepšenia izolačných parametrov má trochu menšiu hustotu a viac porovu štrukturu. V pripade gumovo-korkových podložiek, ktoré sa použivaju pod záverečne podlahy, ktoré potrebujú základ zvýšenej hrubosti, do zmesi korkovej omrvinky sa pridáva porcia gumového regranuláta.


Prečo je korok lepši ako iné podložky?

Výborná termo a zvukoizolácia. Korková podložka pod laminát má extrémne nízku teploprevodnosť a zvukoprevodnosť. Vždy teplá na dotyk neprepušťa a nepohlcuje teplo nášho tela. Na rozdiel od iných parametrov korok uchováva svoje izolačné vlastnosti pri zmene teploty. To všetko vd’aka unikálnej a nemožnej pre technicke získanie štruktury, v ktorej na každom kubickom centimetre sa nachádza 40 milionov nezávislych, naplnených vzduchom buniek ktoré neustále, počas 24 hodin, bez prestávky chránia Vás a Vašich blizkych od chladu, hluku, vybrácie a vlhkosti.

Vybroizolácia. Vd’aka špecifickej štruktúre korok pohlcuje vybrácie. Je to možné kvôli porovej štruktúre a vysokej elastickosti. Preto prirodný korok výborne pohlcuje zvukové vlny a vybrácie.

Rozmerová stabilita. Korková podložka vd’aka jedinečným vlastnosťam prirodneho korku je výborna alternatýva štandartne použivaným a maloefektivnym materiálom ako sú vspenený polietilen a hofrokarton. Korok má rozmerovú stabilitu, preto po rozloženi podložky, vykladanie podlahy a zariadenie nábytkom, vrstva korku normálnej hrubky 6mm vždy ostane 6mm. V prípade z lacnými penamy a podložkamy z krehkých drevených vlakien, nominálna hrubka podložky sa zmenšuje najčastejšie na 50-70%. Pochybujem že rád často menite podlahu často.

Elastickosť a drstný povrch. Vysoká pružnosť a nepravidelný povrch korku pomáha vyrovnať a zahaliť drobné nedostatky základu. Bunkové obaly korku sú veľmy ohybné vd’aka tomu že sú veľmi elastické. To znamená, že sa vráti do predchádzajucej polohy ked’ nebude pod tlakom. Ked korok je pod vplyvom vysokej sily, plyn v bunkách sa stlačuje a ich objem sa skracuje, ked’ prestanete stláčať, bunky sa vratia do prvotného stavu a korok sa nedeformuje. Aké nerovnosti môže vyrovanť pena, ktorá sa stisne za niekoľko dni do hrubky papiera?

Vplyv na prostredie. Korok má vlastnosti stabilizácie teploty a vlhkosti vzduchu. Priaznivo ovplyvňuje prostredie a akustiku priestorov. Efektivne izoluje priestor od škodlivého vplyvu stavebných materiálov.

Neutrálnosť a ekologia. V porovnani zo všetkými syntetickými podložkamy, napriklad vzpeneným polietilenom alebo extruzionnym penopolistirolom, korok je 100% prirodny a neškodi okolitému prostrediu, ako počas výroby tak aj počas použitia. Neobsahuje žiadné škodlivé látky ani náplne. Pýtaly ste sa niekedy u predavača v obchode, čo obsahuje pena?

Odolnosť voči tekutinám a plynom. Vd’aka obsahu prirodného suberinu v bunkách, korok je odolný voči tekutinám a plynom. Vodoodolnosť bude rovnaká bez ohľadu na roky. Pri použiti peny, zabudly by ste o paroizolácii?

Antystatickosť a hypoalergennosť. Na povrchu korku sa nehromaždi statistickosť, preto korok sa neelektrizuje. V dôsledku, nepriťahuje a neabsorbuje prach. Nevyvoláva alergiu a nie je škodlyvý pre asmatikov. Azda chcete ušetriť a kúpiť skodlivý materiál?

Ohneodolnosť. Korok má prirodzenú ohneodolnosť. V prípade kontaktu z ohňom hori bez plameňa a tak nevylučuje toxické plyny. Pena odreaguje tak isto?

Neutralnosť. Dodatočnou výhodou korku je chemická neutrálnosť. Korok nevstupuje do chemického kontaktu z tekutinamy, nemá chuť ani vôňu a nieje škodlivý pre zdravie. Práve preto ho tradične používaju pre zatvorenie fliaš. Vd’aka obsahu v tkanive tanina a nepritomnosti bielka, nehlhne a nehnije.

Ľahkosť. 90% obsahu korku je vzduch a okolo 50% jeho hmoty. Korok je 5 krát ľahši ako voda, ako vieme nevstrebáva vodu je netopiteľný materiál. Táto vlastnosť bola známa z dávnych čias a použivala sa pred tisíc rokmy.

Odolnosť k poškodeniu. Vd’aka jedinečnej štruktúre, korok je odolný k stieraniu v porovnani z inými podložkamy pri rovnakom koeficiente trenia. Podložka z drevených vlákien je schopná vydržať úder kladivom?

Balansovaná výroba. Pravý korok sa získava z kôry korkového stromu, večnezeleného druhu korkového duba, ktorý pokrýva značne územie stredozemského pobrežia. Vrstva rovnakej hrubky od niekoľkých centnimetrov do niekoľkých desiatkov centimetrov oddeľuje od kmeňa z častotov do 10 rokov a nepričiňuje škodu pre zdravie stromu.

Korková podložka sa používa pod pokrytie ľubovoľného druhu, od plávajucich podláh do známeho laminatu, parket, drevené dosky, podlahový korok, prírodny kameň, keramická dlaždica.

 
preload spinner

preload spinner
{{text.SALE}}
{{product.SalePercentage}}%
{{product.Title}} {{product.Title}}

Viete, že pri výbere našich produktov sa staráte o okolité prostredie?

Prírodný korok sa vyrába z ohľadom na zníženie výroby spotrebovania energie, prakticky nilná emisia zašpinenia a minimalizácia vplyvu na okolité prostredie. Pri výbere 100% prírodného korkového produktu, dolučujete sa k rozvoju zodpovedných, inovačných a rozvažnych rozhodnuti a pomáhate záchovať naše okolité prostredie pre budúce pokolenia! Vítame Vás!

•  100% prírodny•  vodoodolný•   antistatický•  pružný a elastický
•   termoizolácia•  zvukoizolácia•  barier pre tekutiny a plyny•  100% ekologický
BEZPEČNÉ PLATBY
DOPRAVA VŽDY ZADARMO
Najvyššia kvalita
Záruka spokojnosti