DOPRAVA ZADARMO NA VŠETKY OBJEDNÁVKY. OBJEDNAJTE SI TERAZ!

Mena:

Korková role

Výber hrubky:

preload spinner

preload spinner
{{text.SALE}}
{{product.SalePercentage}}%
{{product.Title}} {{product.Title}}

Potrebujete hrubšiu korkovú tabuľu? Odrazu ju objednajte!

Korková role je najviac uznávaná a žiadaná u našich zákaznikov, technický korok z prirodzeného portugálskeho materiálu. Vzniká v procese spojenia prírodnej korkovej omrvinky s ekologickým spojovacim materiálom. Strednezrnná korková tabuľa ideálne pristane pre vyplnenie rôznych druhov povrchov pre vyvesenie informácii, inzerátov, novin a podobne. Vysoká elastickosť, výborná estetika a vysoká odolnosť k vymaľovaniu prispieva k tomu, že strednezrnný korok v listoch nachádza svoje použitie pri zariadeni informačných tabuľ, násteniek.

Aka hrubka je najlepšia?

Najčastejšie použivane špendliky pre korkové tabuľe maju dlžku okolo 11mm. Aby ste mohli voľne a isto pripevňovať ku korku kancelárske doklady alebo fotografie z dovolenky u seba doma, budete potrebovať korok hrubý 5-10mm. Korkové žinienky hrubé 2-4mm vykonávaju svoju funkciu ked máte mäkky základ na ktorý chcete prilepiť dekoračnú vrstvu korku. Ako základ pod také tenké listy môžete použiť mäkký drevenovláknity list, penoplast alebo karton. Ak Vás viac zaujíma hrubka ako rozmer, vyberte strednezrnisté korkové listy hrubkou viac ako 10mm. Taký hrubý aglomerovaný korok môžete prilepiť rovno na stenu alebo na iný základ alebo použiť pre výrobu korkových prepon medzi pracovnými stolami ktoré budu slúžiť ako zvukoizolácia pracovného miesta ale aj ako praktická a ľahkodostupná korková doska.

Dĺžka mi vyhovuje, máte aj širšie role?
 
Vo voľnom predaji máme žinienky z korku dlžkou od 0,8 do 10mm a široké 100cm, skladský stav ktorých stále dodržiavame. Nákup rolku širokého 1m môžete nakúpiť odrazu, doručime Vám ho počas 48 hodin. Je možnosť objednať role neštandartnej širky, prostrednictvom špeciálnej objednávky. Týka sa to len nákupu vo veľkom. Môžeme vyrobiť rolky široké 95,120,130,140 a 150cm. Tabuľa z ľava ukazuje minimálnu objednávku pre uvedenu hrubku. Čas realizácie objednávky sú 4 týždne. Korkové role hrubé od 2 do 10mm môžete kúpiť toľko koľko potrebujete, lebo rolkový korok pre Vaše pohodlie predávame v lineárnych metroch. V prípade, že naša štandartná ponuka Vám nevyhovuje, môžeme pre Vás vyrezať korkové šablony podľa Vaších individuálnych rozmerov. Pamätajte, že jeden z ponukaných rozmerov korku nesmie prevyšovať 100cm. Čiže, môžeme pre Vás spraviť korkové šablony 80x150cm ale 150 na 150cm už nieje tak jednoducho.
Hrúbka:Min. objednávka:
2 mm
345 mb
3 mm
225 mb
4 mm
160 mb
5 mm
120 mb
6 mm
100 mb
8 mm
70 mb
10 mm
60 mb
Hľadáte korok pre iné použitie?

Naše korkové role sú úplne univerzálne, môžete ich použivať ako korkové nástenky pre dom, kanceláriu alebo školu. Výborne uteplia dom alebo môžete použiť ako zvukoizoláciu sten. Nachádzaju svoje použitie ako materiál pre podložky, vo výrobe reklamných predmetov, a vysokokvalitnú korkovú podložku pod panely alebo kobercové krytie. Výborné vlastnosti korkových rolkov sa hodnotia pri modelovani alebo pri vytvoreni architektúrnych maketov. Použivaju sa aj ako korkové žinienky pre jogu a fitnes.

Možno chcete menšie korkové platne namiesto veľkých rolov?

Drobnozrnisté korkové listy - ideálny materiál pre rôzne druhy vyrezávania, gravirovania, kaširovania a tlače. Vd’aka vysokej elastickosti a veľmi hladkému povrchu, odolnosti ku krošeniu korok sa použiva vo výrobe takých predmetov ako sú reklamné tabule, vložky do obuvi, technické podložky a podobne.

Strednezrnistý korkový list ideálne pristane pre vyplnenie rôznych druhov povrchov pre vyvesenie informácie, inzerátov, novin a podobne. Vysoká elastickosť, výborná estetika a vysoká odolnosť spričiňuje, že strednezrnistý korok v listoch nachádza svoje použitie vo vybaveni informačných tabuľ, násteniek.

Hrubozrnisté listy sú výborné pre zvuko a teploizoláciu. Montuje sa rovno na stenu a stropy ako zvukopohlcujúca vrstva, pohlcuje vzdušný hluk ktorý dochádza cez stenu. 40 milionov buniek naplnených vzduchom na každom kubickom centimetre. Čo to znamená? Je koniec z obrovskými účtamy za plyn a veľa viac tepla vo Vašom byte.

Montáž, alebo ako montovať korkové role na stenu?

Korkové role je veľmy vd’ačný materiál, lebo sa montuju množstvom spôsobov. Najjednosuchši a najlacnejši je pomocou lepidla pre korky. Dobré a overené lepidlo je Wakol D3540 ktorý môžete nakupiť v kategorii Lepidla pre korky. Na každý meter štvorcový budete potrebovať okolo 200 gramov lepidla, čiže malé balenie 0,8 kg Vám stači na rolok, napriklad 1m x 4m. Veľké vedro 2,5 kg na 12m2. Samozrejme, pre montáž korku nemusite použivať len lepidlo pre korky, vhodné bude montážne lepidlo alebo pre drevo. Dobre si vybrať medzi kontaktnými lepidlamy ten ktorý odrazu sa lepi. To značne uľahči prácu menej skúsenym použivateľom.

Ak nie ste veľký milovnik tradičného lepidla, určite Vás bude zaujimať náš samolepiaci korok ktorý nájdete vo vedľajšej kategorii. Samolepiaca vrstva je vhodná len na lepenie hladkých, rovných, čistých a bezprašných povrchov (napr. sadrokartónových dosiek alebo nábytku). Montáž korkovej dosky so samolepiacou vrstvou sa uskutočňuje rýchlo, čisto a jednoducho. Je potrebne odstraniť ochrannú vrstvu a prilepiť korok na pripravený základ. Ak máte dobrú dvojstrannú lepiacu pásku, môžete si objednať klasický strednezrnistý list a vytvoriť vlastný samolepiaciu korkovú tabuľu.

Ponukané korkové role majú nekonečný počet obmedzeni len pre Vašu kreativitu a predstavu. Sortiment nášho obchodu je široký a bez problémov nájdete výrobky z korku ktore zodpovedaju Vašim potrebám. Venujte trochu času a oboznámte sa z našim korkovým sortimentom!

Viete, že pri výbere našich produktov sa staráte o okolité prostredie?

Prírodný korok sa vyrába z ohľadom na zníženie výroby spotrebovania energie, prakticky nilná emisia zašpinenia a minimalizácia vplyvu na okolité prostredie. Pri výbere 100% prírodného korkového produktu, dolučujete sa k rozvoju zodpovedných, inovačných a rozvažnych rozhodnuti a pomáhate záchovať naše okolité prostredie pre budúce pokolenia! Vítame Vás!
BEZPEČNÉ PLATBY
DOPRAVA VŽDY ZADARMO
Najvyššia kvalita
Záruka spokojnosti