DOPRAVA ZADARMO NA VŠETKY OBJEDNÁVKY. OBJEDNAJTE SI TERAZ!

Mena:

Strednozrnné korkové platne

Hľadáte najlepší materiál na korkovú nástenku?

Strednozrnné korkové platne 640x950mm ideálne blížia sa pre plnenie akéhokoľvek druhu povrchu pre zavesenie informácie, inzerátov, novin atd’. Vysoká elasticita, veľkolepa estetika a vysoká odolnosť proti rozdrveniu prispievajú k tomu, že strednozrnný korok v tabuľach nachádza použitie v úprave informačných tabúľ, stojanov a informačných panelov.

Aká hrúbka je najlepšia?

Najčastejšie používané tlačidlá pre korkové tabuľe majú dĺžku hrotu ок. 11mm. Aby ste mohli slobodne a s istotou pripevňovať ku korku kancelárske dokumenty alebo fotografie z dovolenky, z domova, budete potrebovať korok hrubkou 7 alebo 10mm. Ked’ chcete, aby napínáčik vchádzal do konca, bez poškodenia steny, vyberte technický korok hrubkou 12 alebo 15mm. Hrube korkové platne 4 a 5mm plnia svoju funkciu, ked’ už mate mäkkú osnovu, na ktorú chcete nalepiť dekoračnú vrstvu korku. V akosti osnovy pod také tenke plechy možeme použivať mäkké drevovláknité platne, penoplast alebo kartón. Ak nie ste obmedzení rozpočtom na nákup zástrčky pre pripevnenie, môžete si kúpiť korkové platne hrubkou 20mm. Taký hruby korok môžeme nalepiť priamo na stenu alebo iné podložie, alebo použiť pre výrobu korkových bočníc medzi pracovnými stolami, ktoré budu slúžiť ako odhlučnenie pracovného miesta, tak aj v akosti praktickej a ľahko prístupnéj korkovéj tabule.
 
preload spinner

preload spinner
{{text.SALE}}
{{product.SalePercentage}}%
{{product.Title}} {{product.Title}}

Či existuju platne väčšieho rozmeru?

Format 635x940mm pre jemnozrnnú korkovú dosku a 640x950mm pre zrná prostrednej frakcie a hrubých - to sú najviac dostupné formáty v sortimente vyrobkov ‘Korkové platne’. Ked’ pre Vás tento format je veľmi malý, ideálnym rozhodnutím sú korkové rohože, ktoré sú v dispozícii v tejto kategórii ‘Korkové role’ v menu na ľavej strane. Nájdete tam korkové role hrubkou od 2 do 10mm v takom množstve, ktore budete potrebovať, pretože korok v rolách predaváme pre vaše pohodlie v bežných metroch.

Ako a čím montovať strednozrnný korok?

Korkové platne - veľmi vd’ačný materiál, pretože sa montuje množstvom rôzných spôsobov. Samá jednoduchá a lácna metóda - s pomocou lepidla na korok. Dobré a preverené nami lepidlo pre korkové platne je Wakol D-3540, ktoré môžete dokúpiť v kategórie ‘Lepidlá na korok’. Napovedáme: na každú tabuľu budeme potrebovať ок. 120 gramov lepidla, a to je malý balíček 0,8 kg. Približne Vám stačí na 6 tabuľ, pokiaľ ide o veľke vedro 2,5 kg - na 20 tabuľ. Samozrejme, pre montovanie korku nie je nutne používať iba lepidlá pre korku. Nemal by existovať problem s použitím populárnych montážnych lepidiel alebo silný tmel na drevo. Je nutné voliť medzi kontaktnými produktami, ktoré sa hned’ chýtaju, pretože to značne urýchli a uľahčí prácu, najmä menej skúseným vykonavateľom.

Ak nie ste veľký fanúšik tradičného lepidlá, určite by vás zaujáli náše samolepiace korkové tabuľe, ktoré najdete v umiestnenej vedľa kategórie. Inštalácia korkovéj platne so samolepiacou sa vrstvou uskutočňuje sa rýchlo, čisto a jednoducho. Stačí iba odtrhnuť ochrannú fóliu a nalepiť korkovu dosku na samozrejme pripravený, výbrany nami základ. Ked’ mate dobrú obojstrannú pásku, môžeme objednať klasickú strednozrnnú korkovu dosku a vytvoriť svoje vlastne samolepiace sa korkové tabuľe.

Potrebná úprava?

Technický korok v listoch môžeme pokojne nechať bez dodatočnéj úpravy. Tak tiež môžeme úpraviť jeho ako Vám bude vyhovovať bez akýchkoľvek obmedzení. Korkové platne môžeme natrieť hoci akou farbou, lakom alebo moridlom, zdôrazňovaním alebo stlmením štruktúry korku. Je nutné použiť ochranný prípravok, ked’ ste istý, že korok bude ohrozený systematickým znečistením a potrebou častého umývania. Najúspornejšou a najmenej náročnou formou úpravy bude… ponechanie korku bey úpravy! Pôvodná štruktúra veľkých zŕn korku priniesie do vášho interiéru čerstvú a prirodzenú klímu, a taka to korková stena može dlhé roky slúžiť najlepšiou korkovou doskou pre celú rodinu.

Korkové obklady, ktoré ponúkame, majú nespočetné množstvo foriem použitia, obmedzené iba Vášou vynaliezavosťou a fantáziou. Výber nášho obchodu veľmi široký, a bez žiadného problemu tú nájdete výrobky z korku, odpovedajúce Vášim požiadavkam. Venujte trochu času a zoznámte sa bližšie z nášim korkovým sortimentom!

Viete, že pri výbere našich produktov sa staráte o okolité prostredie?

Prírodný korok sa vyrába z ohľadom na zníženie výroby spotrebovania energie, prakticky nilná emisia zašpinenia a minimalizácia vplyvu na okolité prostredie. Pri výbere 100% prírodného korkového produktu, dolučujete sa k rozvoju zodpovedných, inovačných a rozvažnych rozhodnuti a pomáhate záchovať naše okolité prostredie pre budúce pokolenia! Vítame Vás!
BEZPEČNÉ PLATBY
DOPRAVA VŽDY ZADARMO
Najvyššia kvalita
Záruka spokojnosti