DOPRAVA ZADARMO NA VŠETKY OBJEDNÁVKY. OBJEDNAJTE SI TERAZ!

Mena:

Korkové platne

Výber kategorie:
 

preload spinner

preload spinner
{{text.SALE}}
{{product.SalePercentage}}%
{{product.Title}} {{product.Title}}

Korkové platne Hľadáte najlepší materiál na korkovú nástenku? 

Strednozrnné korkové platne 640x950mm ideálne blížia sa pre plnenie akéhokoľvek druhu povrchu pre zavesenie informácie, inzerátov, novin atd’. Vysoká elasticita, veľkolepa estetika a vysoká odolnosť proti rozdrveniu prispievajú k tomu, že strednozrnný korok v tabuľach nachádza použitie v úprave informačných tabúľ, stojanov a informačných panelov. 

Problém s hlučným susedom? 

Hrubozrnné korkové platne - to je vynikajúca akustická a tepelná izolácia. Korková doska, vykonaná z veľkých zŕn, má viac vysokú hustotu v porovnaní jemno-strednozrnnými doskami. Namontovana priamo na stenu alebo strop ako pohlcujúci zvuk vrstva, ona vylučujé vzdušný šum, ktorý pochádza zo steny. Ked’ stena relatívne tenká a hluk veľmi prekáža, treba sa zamyslieť nad vytvorením ľahkej konštrukcie, ktorá sa skláda z niekoľko vrstiev 15-20mm korkovej platne, prerušovanou vzduchovým vankúšom alebo minerálnou vatou, a ktora sa dokončuje sadrokartónovou doskou, alebo OSB. V značnej väčšine prípadov uspokojivé zníženie zvukov už prináša priame lepenie na stenu 10mm vrstvy hrubozrnného korku. 

Za oknom -15 stupňov, a Váša stena-chladna ako ľad? 

40 miliónov presýtených vzduchom buniek v každom kubickom centimetre je zodpovedný za tepelnú vodivosť korku na úrovni 0,037 W/mK. Čo to známana? Koniec obrovským účtom za plyn a oveľa viac tepla vo Vášom byte. Stačí iba len 3-5mm vrstvy hrubozrnnéj tepelno izoláčne dosky, aby veľmi studena stena sa stala teplou na dotyk. A 7-10mm korková doska zabezpeči už dostatočnú tepelnú izoláciu, zadržujúc vo vnútri toľko tepla, aby zachovať pohodlie a komfort. 

Najlepší korok pre rezanie, gravírovanie, maľovanie a tlač? 

Jemnozrnné korkové platne 635x940mm - to je ideálny materiál pre každý typ rezania, gravírovania, maľovania, kašírovania a tlač. Vďaka svojej vysokej elasticite a homogénností, ako aj veľmi hladkému povrchu a odolností proti rozdrveniu, korok sa používa pri výrobe týchto výrobkov, ako reklamné gadgety, vložky do topánok, technické vložky a mnoho ďalších. Pre výrobu marketingových gadgetov (podložka pod šálku) odporúčame korkové dosky hrúbkou od 0,8 do 3mm. Pre obuvnícky priemysel (vkladacie vložky, podpätníky, vložky, klenky) ponúkame listy hrubkou 5, 7 a 10mm. Jemnozrnná korková doska hrubkou od 2 do 5mm používa sa pre technickú hermetizáciu, tesnenia pre aúta a kotúč spojky. 

Či existuju platne väčšieho rozmeru? 

Format 635x940mm pre jemnozrnnú korkovú dosku a 640x950mm pre zrná prostrednej frakcie a hrubých - to sú najviac dostupné formáty v sortimente vyrobkov ‘Korkové platne’. Ked’ pre Vás tento format je veľmi malý, ideálnym rozhodnutím sú korkové rohože, ktoré sú v dispozícii v tejto kategórii ‘Korkové role’ v menu na ľavej strane. Nájdete tam korkové role hrubkou od 2 do 10mm v takom množstve, ktore budete potrebovať, pretože korok v rolách predaváme pre vaše pohodlie v bežných metroch.

Korkové obklady, ktoré ponúkame, majú nespočetné množstvo foriem použitia, obmedzené iba Vášou vynaliezavosťou a fantáziou. Výber nášho obchodu veľmi široký, a bez žiadného problemu tú nájdete výrobky z korku, odpovedajúce Vášim požiadavkam. Venujte trochu času a zoznámte sa bližšie z nášim korkovým sortimentom! 

Ako a čím montovať korkové platne? 

Korkové platne - veľmi vd’ačný materiál, pretože sa montuje množstvom rôzných spôsobov. Samá jednoduchá a lácna metóda - s pomocou lepidla na korok. Dobré a preverené nami lepidlo pre korkové platne je Wakol D-3540, ktoré môžete dokúpiť v kategórie ‘Lepidlá na korok’. Napovedáme: na každú tabuľu budeme potrebovať ок. 120 gramov lepidla, a to je malý balíček 0,8 kg. Približne Vám stačí na 6 tabuľ, pokiaľ ide o veľke vedro 2,5 kg - na 20 tabuľ. Samozrejme, pre montovanie korku nie je nutne používať iba lepidlá pre korku. Nemal by existovať problem s použitím populárnych montážnych lepidiel alebo silný tmel na drevo. Je nutné voliť medzi kontaktnými produktami, ktoré sa hned’ chýtaju, pretože to značne urýchli a uľahčí prácu, najmä menej skúseným vykonavateľom.

Ak nie ste veľký fanúšik tradičného lepidlá, určite by vás zaujáli náše samolepiace korkové tabuľe, ktoré najdete v umiestnenej vedľa kategórie. Inštalácia korkovéj platne so samolepiacou sa vrstvou uskutočňuje sa rýchlo, čisto a jednoducho. Stačí iba odtrhnuť ochrannú fóliu a nalepiť korkovu dosku na samozrejme pripravený, výbrany nami základ. Samolepiaca vrstva je vhodná len na lepenie na hladké, rovné, čisté a bezprašné povrchy (napr. sadrokartón alebo nábytkové dosky). Ked’ mate dobrú obojstrannú pásku, môžeme objednať klasickú strednozrnnú korkovu dosku a vytvoriť svoje vlastne samolepiace sa korkové tabuľe.

Najmenej odporúčaný nami spôsob pripevnenia je použitie hmoždiniek a klincov. Najprv účinok bude zodpovedať očakavaniu, ale, bohužiaľ, v priebehu času korková tabuľa môže oddeľovať sa, vyhýbať sa, a strácať esteticku formu. Preto ne radíme akékoľvek bodové spevňovanie, ako v prípade z lepidlámi, tak aj pre spojenie s použitím, napríklad, skrutok. 

Viete, že pri výbere našich produktov sa staráte o okolité prostredie? 

Prírodný korok sa vyrába z ohľadom na zníženie výroby spotrebovania energie, prakticky nilná emisia zašpinenia a minimalizácia vplyvu na okolité prostredie. Pri výbere 100% prírodného korkového produktu, dolučujete sa k rozvoju zodpovedných, inovačných a rozvažnych rozhodnuti a pomáhate záchovať naše okolité prostredie pre budúce pokolenia! Vítame Vás!
BEZPEČNÉ PLATBY
DOPRAVA VŽDY ZADARMO
Najvyššia kvalita
Záruka spokojnosti