DOPRAVA ZADARMO NA VŠETKY OBJEDNÁVKY. OBJEDNAJTE SI TERAZ!

Mena:

Hrubozrnné korkové platne

Problém s hlučným susedom?

Hrubozrnné korkové platne - to je vynikajúca akustická a tepelná izolácia. Korková doska, vykonaná z veľkých zŕn, má viac vysokú hustotu v porovnaní jemno-strednozrnnými doskami. Namontovana priamo na stenu alebo strop ako pohlcujúci zvuk vrstva, ona vylučujé vzdušný šum, ktorý pochádza zo steny. Ked’ stena relatívne tenká a hluk veľmi prekáža, treba sa zamyslieť nad vytvorením ľahkej konštrukcie, ktorá sa skláda z niekoľko vrstiev 15-20mm korkovej platne, prerušovanou vzduchovým vankúšom alebo minerálnou vatou, a ktora sa dokončuje sadrokartónovou doskou, alebo OSB. V značnej väčšine prípadov uspokojivé zníženie zvukov už prináša priame lepenie na stenu 10mm vrstvy hrubozrnného korku.

Chceli by ste trochu súkromia?

Ak Vás ruší nie tak hlučný televizor suseda, ale jeho uši-lokátory, vtedy hrubozrnné akustické izolačné platne - tiež pre Vás. Dosť korku hrubkou 5-7mm, aby zachovať všetky súkromné záležitosti vo vlastných 4 stenách. Po inštalácii dosiek, najlepšie nie upravovať ich dodatočne, nakoľko nepravidelná štruktúra korku, bude účinne rozptýľovať zvuk nivelizujúc ozvenu v našom byte, a zlepšuje akustický komfort. Tí, ktorí nie sú istí estetickéj kvalite technického korku, ponúka sa povrchová úprava dekoračným korkom, široký sortiment ktorý možno nájsť v našom obchode.

Za oknom -15 stupňov, a Váša stena-chladna ako ľad?

40 miliónov presýtených vzduchom buniek v každom kubickom centimetre je zodpovedný za tepelnú vodivosť korku na úrovni 0,037 W/mK. Čo to známana? Koniec obrovským účtom za plyn a oveľa viac tepla vo Vášom byte. Stačí iba len 3-5mm vrstvy hrubozrnnéj tepelno izoláčne dosky, aby veľmi studena stena sa stala teplou na dotyk. A 7-10mm korková doska zabezpeči už dostatočnú tepelnú izoláciu, zadržujúc vo vnútri toľko tepla, aby zachovať pohodlie a komfort.
 
preload spinner

preload spinner
{{text.SALE}}
{{product.SalePercentage}}%
{{product.Title}} {{product.Title}}

Či existuju platne väčšieho rozmeru?

Format 635x940mm pre jemnozrnnú korkovú dosku a 640x950mm pre zrná prostrednej frakcie a hrubých - to sú najviac dostupné formáty v sortimente vyrobkov ‘Korkové platne’. Ked’ pre Vás tento format je veľmi malý, ideálnym rozhodnutím sú korkové rohože, ktoré sú v dispozícii v tejto kategórii ‘Korkové role’ v menu na ľavej strane. Nájdete tam korkové role hrubkou od 2 do 10mm v takom množstve, ktore budete potrebovať, pretože korok v rolách predaváme pre vaše pohodlie v bežných metroch.

Ako a čím montovať hrubozrnný korok?

Korkové platne - veľmi vd’ačný materiál, pretože sa montuje množstvom rôzných spôsobov. Samá jednoduchá a lácna metóda - s pomocou lepidla na korok. Dobré a preverené nami lepidlo pre korkové platne je Wakol D-3540, ktoré môžete dokúpiť v kategórie ‘Lepidlá na korok’. Napovedáme: na každú tabuľu budeme potrebovať ок. 120 gramov lepidla, a to je malý balíček 0,8 kg. Približne Vám stačí na 6 tabuľ, pokiaľ ide o veľke vedro 2,5 kg - na 20 tabuľ. Samozrejme, pre montovanie korku nie je nutne používať iba lepidlá pre korku. Nemal by existovať problem s použitím populárnych montážnych lepidiel alebo silný tmel na drevo. Je nutné voliť medzi kontaktnými produktami, ktoré sa hned’ chýtaju, pretože to značne urýchli a uľahčí prácu, najmä menej skúseným vykonavateľom.

Ak nie ste veľký fanúšik tradičného lepidlá, určite by vás zaujáli náše samolepiace korkové tabuľe, ktoré najdete v umiestnenej vedľa kategórie. Inštalácia korkovéj platne so samolepiacou sa vrstvou uskutočňuje sa rýchlo, čisto a jednoducho. Stačí iba odtrhnuť ochrannú fóliu a nalepiť korkovu dosku na samozrejme pripravený, výbrany nami základ. Ked’ mate dobrú obojstrannú pásku, môžeme objednať klasickú strednozrnnú korkovu dosku a vytvoriť svoje vlastne samolepiace sa korkové tabuľe.

Potrebná úprava?

Technický korok v listoch môžeme pokojne nechať bez dodatočnéj úpravy. Tak tiež môžeme úpraviť jeho ako Vám bude vyhovovať bez akýchkoľvek obmedzení. Korkové platne môžeme natrieť hoci akou farbou, lakom alebo moridlom, zdôrazňovaním alebo stlmením štruktúry korku. Je nutné použiť ochranný prípravok, ked’ ste istý, že korok bude ohrozený systematickým znečistením a potrebou častého umývania. Najúspornejšou a najmenej náročnou formou úpravy bude… ponechanie korku bey úpravy! Pôvodná štruktúra veľkých zŕn korku priniesie do vášho interiéru čerstvú a prirodzenú klímu, a taka to korková stena može dlhé roky slúžiť najlepšiou korkovou doskou pre celú rodinu.

Korkové obklady, ktoré ponúkame, majú nespočetné množstvo foriem použitia, obmedzené iba Vášou vynaliezavosťou a fantáziou. Výber nášho obchodu veľmi široký, a bez žiadného problemu tú nájdete výrobky z korku, odpovedajúce Vášim požiadavkam. Venujte trochu času a zoznámte sa bližšie z nášim korkovým sortimentom!

Viete, že pri výbere našich produktov sa staráte o okolité prostredie?

Prírodný korok sa vyrába z ohľadom na zníženie výroby spotrebovania energie, prakticky nilná emisia zašpinenia a minimalizácia vplyvu na okolité prostredie. Pri výbere 100% prírodného korkového produktu, dolučujete sa k rozvoju zodpovedných, inovačných a rozvažnych rozhodnuti a pomáhate záchovať naše okolité prostredie pre budúce pokolenia! Vítame Vás!
BEZPEČNÉ PLATBY
DOPRAVA VŽDY ZADARMO
Najvyššia kvalita
Záruka spokojnosti