DOPRAVA ZADARMO NA VŠETKY OBJEDNÁVKY. OBJEDNAJTE SI TERAZ!

Mena:

O Korku

V odbalsti Stredozemského mora sú vytvorené optimálne podmienky prirodzeného korku, ktorý získavame z korkového duba. Silné dažde, krátkodobé suché obdobie, mäkka zima a úrodna zem prispievaju k správnemu rozvoju dubových korkových lesov. Korok je vrchné tkanivo večnezelených korkových dubov ( lat.-Quercus Suber), ktoré rastú len v istých regionoch západnej časti Stredozemského mora, mimochodom v severnej Afrike, južnom Francuzku, Taliansku, Španielsku a Portugalsku.

V celom svete korkový dub rastie na územy 2,5 milionov hektárov. Najväčšie územie korkové lesy obsadzuju v Portugalsku, kde za posledné roky sa uskutočňuje akcia zalesenia volných pozemkov korkovým dubom. Portugalsko je jednoznačne vlasťou korkového duba a počet vyrábaneho korku prevyšuje polovicu svetového objemu. Zbieranie korku sa uskutočňuje podľa predpisov ktoré sa vypracovali počas mnohých rokov. Odstranenie kôry zo stromov dôverujú len veľmi skúsenym pracovnikom a presne určuju čas zberu, z ohľadom na podmienky počasia. Korok neprepušťa ani vodu ani vzduch.

Korok chráni strom od dehydratácie, účinku baktérii a mikroorganyzmov, zmeny teploty. Tiež chráni pred požiarmy ktoré často vznikaju v oblastiach kde rastie korkový dub.
BEZPEČNÉ PLATBY
DOPRAVA VŽDY ZADARMO
Najvyššia kvalita
Záruka spokojnosti